«Ми маленькі хлопчики й дівчатка»

21.02.2018 року  у Глушківському навчально-виховному об’єднанні відбувся семінар-практикум для вихователів дошкільних відділень НВО та НВК району.

Мета семінару: підвищити педагогічну компетентність педагогів з питання реалізації завдань гендерного виховання дітей  в сенсорно-пізнавальному просторі.

На семінарі педагоги розширили свої знання про особливості гендерних уявлень дітей, характеристику  гендерної поведінки у різних видах діяльності. Переглянули, як  реалізується завдання  гендерного підходу у вихованні дітей у дошкільному відділення   закладу: організаційно-психологічні умови, сучасні педагогічні технології.

Цікаво і змістовно пройшло   заняття – подорож  у різновіковій групі.

Тема: «Ми маленькі хлопчики й дівчатка», вихователь Лісовенко Л.І. Вихователь, організовуючи різні види діяльності дітей, створювала  умови, які сприяли формуванню уявлень хлопчиків та дівчаток. В іграх проявлялась емоційність дитини, відпрацьовувалися  варіанти чоловічої і жіночої ролі, форм поведінки.

За «круглим столом» обговорювали гостру проблему спілкування однолітків, ділилися досвідом навчання дітей  навичок поводження в колективі і чому дітей  бажано виховувати у урахуванням гендерних особливостей. На  міні-педагогічному  ринзі» педагоги  дійшли висновку, що реалізувати на практиці гендерний підхід можливо за дотримання певних організаційно-педагогічних умов. Успіх входження дитини у світ людей, його статева вихованість значною мірою залежить від змісту виховання, в якій роль гри важко переоцінити.