Засідання педагогічної студії вчителів початкових класів

10 жовтня 2018 року на базі Чупирянського НВО відбулося засідання педагогічної студії вчителів початкових класів з теми «Формування здоров’я збережувальної компетентності учнів початкових класів». Методист інформаційно-методичного центру  Роєнко С.М. наголосила, що вивчення проблем здоров’я  дітей  у наш час набуває особливої актуальності. Про це свідчить  статистика стану здоров’я школярів, яка сьогодні є досить невтішною. З різних причин кількість хворих дітей зростає. А тому збереження та зміцнення здоров’я дітей є одним із головних завдань освітніх програм нашої держави. Здоров’я збережувальна компетентність – це готовність самостійно вирішувати завдання,пов’язані з підтримкою,зміцненням та збереженням здоров’я, як свого, так і оточуючих. Керівник педстудії – Кириленко Тетяна Вікторівна поділилася досвідом роботи з теми і підкреслила, що  метою сучасної школи є підготовка дітей до життя. Кожен учень має отримати під час навчання знання, що знадобляться йому в майбутньому житті. Здійснення означеної мети можливе за умови запровадження технологій здоров’я зберігаючої педагогіки на кожному уроці. Учасники засідання відвідали урок української мови в 3 класі «Повторення вивченого про речення. Поділ тексту на речення і словосполучення». Тетяна Вікторівна використовувала різні  здоров’я збережувальні технології, які  комбінували  в собі  фізичні вправи для осанки,  вправи для очей, рук, шиї, ніг,слухання музичних творів. Це допомагає зняти втомленість, відновити рівновагу учнів.          Тренінг,який провела Тетяна Вікторівна, допоміг учителям визначитися, що є найважливіше у житті людини. Всі присутні дійшли висновку – це її здоров’я.

Вчителі поділилися досвідом з використання різних вправ  оздоровчої  діяльності  на уроках: дихальної, звукової гімнастики, психогімнастики, музикотерапія, ігрової терапії, аромотерапії. Для кращого знайомства з аромотерапією, учасникам засідання було запропоновано підібрати пропорції пахучих трав та масел у  духмяний  мішечок  для індивідуального використання.  На кінець засідання були підведені підсумки роботи та вироблені методичні рекомендації.

Колективу Чупирянського навчально-виховного об’єднання «загальноосвітній заклад І-ІІ ступенів  – дитячий садок»  учасники засідання щиро дякують за організацію та проведення  заходу.