5 лютого відзначається День безпечного Інтернету

5 лютого 2018 року в усьому світі відзначається День безпечного Інтернету (SaferInternetDay). Понад 140 країн підтримали ідею Дня безпечного Інтернету, мільйони людей в усьому світі об’єднуються заради позитивних змін та підвищення освіченості з питань онлайн-безпеки.

    ГО «Центр кращого Інтернету» спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» розробили інструктивно-методичні матеріали щодо проведення у закладах загальної середньої освіти Дня безпечного Інтернету 2019. 

Інструктивно-методичні матеріали щодо проведення в закладах загальної середньої освіти Дня безпечного Інтернету

     З метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного інтернет-простору, передусім, для дітей та молоді, в Київській області проводитимуться такі заходи:

  • 5 лютого буде проведено всеукраїнську акцію #STOP_SEXтинг, мета  якої – захист дітей від сексуального насильства та експлуатації через мережу Інтернет. Педагогічним колективам пропонується провести урок на тему «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?» для учнів 7-11 класів. Матеріали уроку розміщені за посиланням    
    http://interactive.ranok.com.ua/course/group/ranok-yrok-stop-sexting.                                  
  • 1 лютого відбудеться вебінар «#STOP_SEXтинг. Сексуальні ризики інтернету: як провести урок в 7-11 класах» (https://naurok.com.ua/webinar/stop_sexting-seksualni-riziki-internetu-yak-provesti-urok-v-7-11-klasah).
  • 4 лютого відбудеться вебінар до Дня безпечного Інтернету 2019 на теми:  – дитина онлайн: від загроз до можливостей;

  –  захист дітей в інтернеті від сексуальних ризиків;

  –  цифрові інструменти та можливості Googleдля інформаційної безпеки

(організатори: ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ГО «Центр кращого Інтернету», НВК № 141 «ОРТ» м. Києва).  До участі запрошуються педагогічні колективи закладів загальної середньої освіти.

   Реєстрування для участі у заході за посиланням  https://goo.gl/forms/egRkTqGslKaqDeyr2

  • 5 лютого Програма Мережних академій Cisco,Кіберполіція України та компанія ERС за підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» проводить онлайн-урок на YouTube з нагоди Дня безпечного Інтернету. Теми виступів:

   – Кібер-атаки та інтернет-шахрайство;

   – Соціальна інженерія: як хакери використовують вразливості людей.

До участі запрошуються учні 8-11 класів, професійно-технічних ліцеїв та студенти коледжів.

Для реєстрації необхідно обрати посилання відповідно до територіальної приналежності. 

    Посилання для регістрації

Відділ освіти БЦ РДА запрошує долучитися до проведення Дня безпечного Інтернету в Україні.

   У День безпечного Інтернету в Україні важливо ознайомити дітей та молодь з тим, як повідомити про неналежний або нелегальний контент, який вони бачать у соціальних мережах чи на сайтах, та поінформувати про організації, сайти, телефони гарячих ліній, де вони можуть отримати підтримку, якщо стали жертвою інтернет-шахраїв або потребують допомоги.