Засідання педагогічної студії вчителів початкових класів «Компетентнісне навчання молодших школярів»

         5 березня 2019 р. в Макіївському навчально-виховному об’єднанні «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – дитячий садок» відбулося засідання педагогічної студії вчителів початкових класів «Компетентнісне навчання молодших школярів».

        Основною метою освіти сьогодення – підготувати компетентну  особистість, здатну знаходити правильне рішення  у конкретних навчальних, життєвих ситуаціях. Формування основних компетентностей особистості – життєвої, соціальної, загальнонаукової, загальнокультурної, технологічної, комунікативної і комп’ютерної – визначається як одне з головних завдань сучасної школи. На засіданні педагогічної студії розглядалося питання « Впровадження компетентнісного підходу до формування змісту та організації навчального процесу в початковій школі». Педагоги Макіївського НВО прагнули показати свою майстерність і знання  опанованих інтерактивних, проектних та інформаційно-комунікаційних технологій. Полякова Дар’я Олегівна провела ранкову зустріч з учнями 1 класу,створила позитивну атмосферу,налаштувала дітей на активну продуктивну співпрацю та підвела дітей  до розкриття теми уроку «Сонце в нашому житті» з курсу «Я досліджую світ». Учні поглиблювали свої знання про сонце як джерело тепла та світла та вчилися встановлювати зв’язки між висотою сонця та кількістю тепла. Своїм досвідом з присутніми поділилися вчителі Горбенко Наталія Павлівна та Баришполь Світлана Іванівна , які показали фрагменти уроків з української мови в 2 класі (Тема. Зв’язок іменників з прикметниками) та образотворчого мистецтва (Тема. Художні традиції рідного краю). Фрагменти уроку були збагачені різними видами навчальної взаємодії:групова робота,включення інтерактивних методів та прийомів,розгортання діалогів,використання творчих та евристичних завдань.

     На своїх уроках педагоги школи  майстерно створювали педагогічні ситуації успішного та ефективного спілкування з учнями, взаємодію, у процесі якої вчитель та учень виступали співавторами уроку. Саме такі уроки дають можливість учням проявити ініціативу, творчість.

    Для учасників засідання було приємним   вітання з святом весни,квітів,тепла від учнівського та педагогічного колективу.

   На кінець  роботи засідання, були підведені підсумки та вироблені методичні рекомендації.