Семінар-практикум для учителів початкових класів

27 листопада 2019 року на базі Чупирянського навчально-виховногооб’єднання «ЗОШ І-ІІст.-дитячий садок» був проведений семінар-практикум для вчителів, які працюють в другому  класі. Тема семінару : «Інтегроване навчання як засіб формування мотивації учіння молодших школярів».

Державним стандартом початкової загальної освіти передбачається одне з найголовніших завдань школи — всебічний розвиток та виховання особистості через формування в учнів бажання і вміння вчитися, повноцінних мовленнєвих, читацьких, обчислювальних умінь і навичок відповідно до пізнавальних можливостей дітей молодшого шкільного віку.

Актуальність ідеї інтегрованого навчання в тому, що вона є оптимальною для сучасного етапу розвитку національної школи, адже на даному етапі є ускладнення змісту освіти, зростання обсягу необхідної інформації та зменшення часу, відведеного для її засвоєння. В Україні принцип інтеграції проголошений основним принципом реформування освіти поряд з принципами гуманізації та демократизації.

Мета навчання на інтегративній основі – дати цілісне уявлення про довкілля, сприяти підвищенню розумової активності школярів, забезпечити самовираження, самореалізацію, розвиток гармонійної особистості з притаманними їй загальнолюдськими цінностями.

Особливості інтегрованого навчання  в початкових класах розглядали на семінарі учасники засідання : відвідали  урок  інтегрованого курсу «Я досліджую світ» у 2 класі з теми «Осілі та перелітні птахи» (вчитель Петух Неля Миколаївна), стали учасниками майстер-класу, удосконалили знання щодо планування та проведення  інтегрованих уроків.

Також на семінарі було розглянуто питання про оцінювання навчальних досягнень учнів другого класу.

Учасники засідання щиро подякували  вчителю Петух Н.М. та адміністрації  за вдало організований семінар-практикум і тепле спілкування .