Семінар-практикум для вихователів закладів дошкільної освіти «Навчаюча та розвиваюча ейдетика, що приносить задоволення»

 12 лютого 2020 року у  дошкільному навчальному закладі «Веселка» с. Шкарівка відбувся семінар-практикум для вихователів з теми «Навчаюча та розвиваюча ейдетика, що приносить задоволення».

    Як пробуджувати інтерес у дітей до освітнього процесу, спонукати до мовленнєвої активності, дарувати відчуття успіху? На ці запитання відповідає ейдетика. Ейдетика – це не тільки розвиток уваги, уяви, пам’яті, різних видів мислення, а й спосіб подачі навчального  матеріалу. Ейдетика залучає всі аналізатори дитини: дозволяє почути, побачити, відчути, що відіграє важливу роль у навчанні , подає нове через добре знайомі дітям образи. У ході семінару учасники відвідали інтегроване заняття з дітьми старшої групи « Подорож у казковий ліс», яке провела вихователь Cвітлана Балас.  Заняття було цікавим, нестандартним, зі створеними проблемними ситуаціями та використанням інноваційних технологій.

Тетяна  Карпенко, вихователь середньої групи, поділилась своїми напрацюваннями з використання ейдетичних прийомів під час заняття  з пізнавального розвитку.    Використання таких вправ зробило заняття цікавим, пізнавальним, сприяло розвитку в дітей асоціативного і критичного мислення, пам’яті.

Вихователь  Юлія  Юревич   ознайомила педагогів з теоретичними аспектами ейдетики , як однієї з сучасних здоров’язберігаючих технологій навчання.

Під час семінарського заняття вихователям були запропоновані вправи, метою яких було обговорення повсякденних ситуацій у роботі з дітьми та як зробити освітню діяльність захоплюючою, легкою  і творчою, використовуючи методику ейдетики.

 Учасники семінару  мали можливість поділитись власним досвідом та дати один одному корисні поради.

.