24 жовтня 2017 року була проведена екскурсія для лідерів учнівського самоврядування району у рамках лідерського проекту «Цікаві місця Білоцерківщини»

40 лідерів та 7 педагогів відвідали 6 населених пунктів Білоцерківського району, де побачили унікальні місця та почули цікаві історії їх розвитку.

Розпочалась екскурсія із сучасного села Шкарівка, яке, як виявилося, має досить цікаву історію, що сягає своїм корінням ще часів трипільської культури. Крім надсучасної школи та молодого парку ім. Шевченка ми відвідали Ткачівську гору, де колись був підземний монастир для монахів-відлюдників та унікальне джерело, що  круглий рік має стабільну температуру +5С.

По дорозі до Малої Вільшанки, що була другим селом у маршруті, лідери відвідали пам’ятник вінницьким курсантам, які під час другої світової війни допомагали місцевим жителям збирати колоски на полі. Екскурсія по Малій Вільшанці розпочалася з відвідування скульптурної композиції «Гола атака», де зображені події 1920 року.  Цікава історія цих подій і члени краєзнавчого гуртка дотепно повідали її нам. Продовжили розповідати про історію села у затишному шкільному музеї, де дуже багато унікальних, старовинних експонатів і приємно пахне свіжим сіном застелена долівка світлиці.

Продовжили маршрут селом Сорокотяги. Лідери  відвідали  церкву жінок-мироносиць та місцевого ставка, де зараз відбувається його розчищення. Раніше влітку, коли розроблялись маршрути – ставок був помічений як об’єкт, що потребує допомоги, і вчора ми побачили що на ньому досить активно проводяться роботи, тож навесні він порадує жителів  своєю красою і повноводністю. Екскурсію по Сорокотягам нам провів лідер УС школи – Мікешин Олексій.

Продовжилась наша екскурсія у Яблунівці.  Це село має унікальну історію. На його території ми відвідали Змієві вали, що входили до системи Надроських оборонних валів і є пам’яткою архітектури.

Після цього побачили залишки старої Фортеці у Малій Сквирці, яка після чергового спустошення татарами, дала початок місту Сквира (жителі тікали з неї підземними шляхами, заснували нове поселення.) Побували біля єдиного в Україні пам’ятника Миколі Вінграновському, встановленому у мальовничому місці на березі р. Рось де відпочивав відомий поет та режисер.  Цю надцікаву екскурсію для лідерів провів Яблунівській сільський голова – Савчук Анатолій Михайлович.

Пилипча (Городище) – населені пункти, які завершили наш цікавий маршрут. Це- батьківщина відомого російського письменника К.Паустовського. Олена Зайченко – лідер УС Пилипчанської ЗОШ, провела нас по місцях пов’язаних із життям письменника. Ми відвідали криничку Паустовського з чистою джерельною водою, на родинному кладовищі Паустовських знаходяться могили батька, дядька (працював вчителем у селі і заснував школу у своєму родовому маєтку) та його сестри.

Цікавим та насиченим яскравими емоціями виявився наш екскурсійний день. Усі були вражені багатством історичних пам’яток нашого краю.  А ще екскурсія була цінною та цікавою тим, що над її проведенням працювали самі лідери. Ще у літній районній школі лідерів вони склали проект, створили карту цікавих місць району, розробили маршрути і за підтримки начальника відділу освіти О.П.Кравченко змогли його реалізувати.

Це був лише перший реалізований маршрут у рамках проекту «Цікаві місця Білоцерківщині». Попереду ще два маршрути які мають пройти на весняних та літніх канікулах.

Дякуємо всім педагогам та органам місцевого самоврядування, які долучились до такої цікавої та потрібної справи.

ФОТО